Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом

 

9 лютого 2018 року відбувся моніторинговий візит групи на чолі із начальником Управління охорони здоров’я П.П. Гармашем та головою постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради, головним лікарем обласного протитуберкульозного диспансеру М.П. Дейкуном до Борзнянського та Бахмацького районів.

9 лютого 2018 року відбувся моніторинговий візит групи на чолі із начальником Управління охорони здоров’я П.П. Гармашем та головою постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради, головним лікарем обласного протитуберкульозного диспансеру М.П. Дейкуном до Борзнянського та Бахмацького районів. У роботі групи взяла участь завідуюча амбулаторно-поліклінічного відділення ОЦПБ зі СНІДом О.Я. Малюта.

У ході візиту фахівці ознайомилися із станом справ у сфері протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції\СНІДу у районах. Проведено аналіз роботи поліклінічних відділень ЦРЛ, у т.ч. фтизіатричних кабінетів та кабінетів «Довіра», а також Центрів ПМСД. У Борзнянскому районі було відкрито сайт АРТ на базі кабінету «Довіра» центральної районної лікарні, де хворі зможуть отримувати спеціалізоване лікування за місцем проживання. Ця подія реально наближає ВІЛ-сервісну послугу до населення із віддаленого району області та підвищить ефективність лікування. Обласні фахівці обговорили з фтизіатрами, інфекціоністами та керівниками медичних закладів стан виявлення та показники захворюваності на туберкульоз, ВІЛ-інфекцію/СНІД, смертності від цих хвороб; звернули увагу на необхідність приділяти на місцях особливу увагу наданню та покращенню послуг у сфері ВІЛ/СНІДу та туберкульозу, як серед представників груп найвищого ризику, так і серед всього населення; відмітили важливість здійснення контрольованого лікування туберкульозу на амбулаторному етапі використовуючи для цього можливі і доступні моделі лікування.