Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом

 

1 грудня 2017 - засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

1 грудня 2017 року під керівництвом заступника голови - начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Гармаша П.П. відбулося засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. У заході взяли участь: начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради Кухар В.В., головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру Декун М.П. в.о. головного лікаря обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Лисенко Г.В., в.о. головного лікаря обласного наркологічного диспансеру Поклад Ю.В., – директор обласного центру практичної психології та соціальної роботи Тетяна Чала, директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Алла Кот, голова правління БО «Чернігівська МЕРЕЖА» Анжела Мойсеєнко.Були обговорені питання «Про стан виконання програмних заходів, надання інтегрованих послуг у сфері протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу мешканцям м. Чернігова та подальші шляхи удосконалення роботи».

На актуальності проблем протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу наголосив Гармаш П.П. та звернув увагу присутніх на те, що у м. Чернігові створені всі необхідні умови для надання інтегрованих послуг через потужну мережу медичних, освітніх, соціальних закладів та неурядових організацій.

Дейкун М.П. надав рекомендації з питань впровадження у практичну діяльність інтегрованих послуг у сфері ТБ/ВІЛ та сучасних амбулаторних моделей медико-соціальної допомоги . Заступник головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру Товчига Н.В. ознайомила з ситуацією із туберкульозом у м. Чернігові та окреслила практичні шляхи щодо її поліпшення.

Лисенко Г.В. ознайомила присутніх з результатами оцінки обласних цільових соціальних програм з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу за 2009 – 2016 роки у Чернігівський області.

Підводячи підсумки Гармаш П.П. звернув увагу я на те, що система, у рамках якої послуги для ВІЛ-інфікованих, хворих на туберкульоз надаються вузькоспеціалізованими закладами не спрацьовує. Тільки розбудова інтегрованих моделей із відпрацювання маршрутів пацієнтів та алгоритмів дій, що базуються на чинній нормативній базі, сприятимуть підвищенню рівня ефективності медичних, соціальних та інших втручань серед представників уразливих груп населення.