Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом

 

30 листопада відбувся брифінг для засобів масової інформації, присвячений Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом.

У брифінгу взяли участь начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Гармаша П.П., в.о. головного лікаря Лисенко Г.В., голова правління БО «Чернігівська МЕРЕЖА» Мойсеєнко А.В.

Лисенко Г.В. відмітила, що Чернігівщина входять до списку регіонів з високим рівнем захворюваності, але завдяки державним програмам та підтримці закордонних фондів уже є позитивна статистика. Так в даний час іде стабілізація інфікованості населення, зменшення рівня захворюваності на ВІЛ-інфекцію та зазначила, що завдяки програмам антиретровірусної терапії смертність населення від СНІДу в області в цьому році зменшилась.

Голова правління БО «Чернігівська МЕРЕЖА» Мойсеєнко А.В. запевнила,що проблеми в медичній допомозі інфікованим немає, вона постає в їх своєчасному виявленні, значна частина ВІЛ-інфікованих не знає про свій статус. Так, продовжила Мойсеєнко А.В., незважаючи на наші зусилля, дуже багато звернень уже на пізніх стадіях. Навіть якщо брати ту кількість людей, які знаходяться на диспансерному обліку, вони не звертаються по допомогу.

За словами Гармаша П.П. для того, щоб виправити ситуацію, проводиться масштабне інформування населення. У тому числі з боку сімейних лікарів, які нещодавно пройшли навчання веденню пацієнтів з ВІЛ-інфекцією. 192 сімейні лікарі з 6 районів області та з обласного центру взяли участь у 11-ти спеціальних тренінгах. Первинна мережа, а саме сімейні лікарі, — це основа, на яку покладається робота з пацієнтом, інфікований він чи ні. 80% буде замикатися саме на первинній ланці. За цей рік відбулося дуже масштабне навчання лікарів сімейної медицини: лікарі і першого року роботи, і інтерни, і досвідчені лікарі. У них була можливість і поставити питання, і обмінятись досвідом, їм була надана вся інформація.