Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом

 

22 листопада на базі ОЦПБ зі СНІДом відбувся семінар «Подальша активна децентралізація як диспансерного спостереження, так і супроводу хворих, що перебувають на АРТ на базі кабінетів «Довіра»/КІЗів за місцем проживання. Нові стратегії введення пацієнтів в АРТ. Виконання стратегії 90-90-90 в Чернігівській області»

Фахівцями обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом та БО «Чернігівська МЕРЕЖА» проведено семінар для лікарів-інфекціоністів та медичних сестер функціонуючих сайтів АРТ або тих, що мають відкритися, на базі ЛПЗ кабінетів «Довіра» лікувально-профілактичних закладів Чернігівської області.

Семінар відкрила в.о. головного лікаря ОЦПБ зі СНІДом Лисенко Г.В., яка ознайомила присутніх про виконання Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та відповідної обласної програми в 2017 році у частині забезпечення послуги із лікування.

З втіленням сучасної стратегії щодо розширення універсального доступу до антиретровірусної терапії виступила завідуюча амбулаторно-поліклінічного відділення Малюта О.Я., та звернула увагу на досягнуті результати та виклики. Шляхи покращення роботи з розширення АРТ в області.

Лікар-епідеміолог Куліцька Т.О. ознайомила присутніх з впровадженням електронної інформаційної системи «МІС-ВІЛ» в Чернігівській області та ведення електронної медичної карти пацієнта в розрізі сайтів АРТ (MISS ВІЛ), звернула увагу на типові помилки при здачі місячних та квартальних звітів з питань ВІЛ/СНІДу.

Лікар-інфекціоніст Терещенко О.А. ознайомила з особливостями ведення випадків з ко-інфекцією ВІЛ/ТБ, а лікар-терапевт Откидач І.І – оптимізацією схем АРТ у пацієнтів, які отримують АРТ за кошти ДБ, PEPFAR. Особливостями застосування АРВП Долутегравір в схемах АРТ.

Завідуюча лабораторією діагностики ВІЛ-інфекції Давиденко В.Ф. акцентувала увагу на правилах забору та доставки матеріалу для визначення рівня вірусного навантаження та кількості СД4 лімфоцитів.

Директор БО «Чернігівська МЕРЕЖА» Мойсеєнко А.В. говорила про залучення партнерів ВІЛ-інфікованих до тестування та роботу з втраченими пацієнтами для спостереження – важливий компонент розширення доступу до антиретровірусного лікування ВІЛ-інфікованих.

По закінченні семінару учасники отримали презентації, нормативні документи та інші інформаційні матеріали