Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом

 

17 травня на базі ОЦПБ зі СНІДом відбувся семінар «Розширення АРТ в області. Досягнуті результати та виклики. Шляхи покращення роботи. Нові стратегії в сучасних клінічних рекомендаціях антиретровірусної терапії».

Фахівцями обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом та ЧОВ ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» проведено семінар для лікарів-інфекціоністів та медичних сестер функціонуючих сайтів АРТ, або тих, що мають відкритися, на базі кабінетів «Довіра» лікувально-профілактичних закладів Чернігівської області.

Семінар відкрила в.о. головного лікаря ОЦПБ зі СНІДом Лисенко Г.В., яка ознайомила присутніх про стан виконання Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та відповідної обласної програми в 2016 році, та наданням ВІЛ-інфікованим і хворим на СНІД інтегрованої допомоги; наданням організаційно-методичної допомоги урядовим та неурядовим ВІЛ-сервісним організаціям області з питань протидії епідемії ВІЛ/СНІДу.

З втіленням стратегії Fast track в області та сучасними клінічними рекомендаціями антиретровірусної терапії виступила завідуюча амбулаторно-поліклінічного відділення Малюта О.Я., та звернула увагу на якісне ведення обліку та звітності ВІЛ-інфікованих на АРТ, методику ведення когортних журналів, заповнення форм № 56, 57, електронного інструменту, моніторингу руху та витрат антиретровірусних препаратів.

Лікар-епідеміолог Куліцька Т.О. ознайомила присутніх з впровадженням електронної інформаційної системи «МІС-ВІЛ» в Чернігівській області та ведення обліково-звітньої документації з питань ВІЛ/СНІДу, звернула увагу на типові помилки при здачі місячних та квартальних звітів з питань ВІЛ/СНІДу.

Лікар-інфекціоніст Терещенко О.А. ознайомила з особливостями ведення випадків з ко-інфекцією ВІЛ/ТБ, а лікар-терапевт Откидач І.І - про проведення профілактики та лікування опортуністичних інфекцій.

Завідуюча лабораторією діагностики ВІЛ-інфекції Давиденко В.Ф. акцентувала увагу на правилах забору та доставки матеріалу для визначення рівня вірусного навантаження та кількості СД4 лімфоцитів.

Голова правління обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом» Мойсеєнко А.В. говорила про соціальний супровід, як важливий компонент утримання ВІЛ-інфікованих на АРТ.

По закінченні семінару учасники отримали презентації, нормативні документи та інші інформаційні матеріали.