Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом

 

12 травня 2017 року на базі Менської та Корюківської ЦРЛ відкрито сайти АРТ.

У ході моніторингового візиту робочої групи у складі в.о. головного лікаря ОЦПБ зі СНІДом Лисенко Г.В., зав. амбулаторно-поліклінічного відділення Малюти О.Я., головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру Дейкуна М.П., заступника головного лікаря Товчиги Н.В., директора Чернігівського обласного відділення Всеукраїнської мережі ЛЖВ Мойсеєнко А.В. до Менського та Корюківського районів були відкриті сайти АРТ на базі центральних районних лікарень.

На зустрічі з медичними працівниками центральних районних лікарень були розглянуті питання надання інтегрованих послуг у сфері ВІЛ/СНІДу та туберкульозу серед представників груп найвищого ризику, організації командної роботи щодо ведення пацієнтів, психологічного та мотиваційного консультування, веденню складних ситуацій, психосоціального супроводу тощо.

Відкриття сайтів АРТ стало черговим кроком щодо виконання Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки, наказу МОЗ України від 27.04.2017 №468 «Про затвердження Комплексного плану розширення доступу населення до профілактики ВІЛ-інфекції, діагностики, лікування, догляду та підтримки хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД в Україні», наказу Управління охорони здоров’я облдержадміністрації «Про децентралізацію надання АРТ в області» та з метою максимального охоплення ВІЛ-інфікованих спеціалізованим лікуванням за місцем проживання.