Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом

 

23 лютого на базі обласного протитуберкульозного диспансеру відбулося виїзне розширене засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

23 лютого на базі обласного протитуберкульозного диспансеру відбулося виїзне розширене засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу «Про підсумки роботи ТБ/ВІЛ служб у 2016 році та подальші щляхи розвитку і взаємодії в умовах реформування галузі, розвитку пацієнт – орієнтованих технологій». У роботі ради взяли участь головні лікарі ЦРЛ, ЦМЛ, Центрів ПМСД та фахівці ТБ/ВІЛ служб області.

Відкрила засідання заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації, голова ОКР Романова Н.А. яка зазначила, що робота ради визнана найкращою серед областей України за підсумками минулого року та повідомила, що наразі завершується обговорення проекту Концепції загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2017–2021 роки та розробляється відповідна обласна програма.

Начальник управління охорони здоров’я ОДА Гармаш П.П. наголосив, що епідемії туберкульозу й СНІДу мають багато спільного в своїй соціальній природі, тому й боротьба з ними вимагає спільної стратегії. Щодо боротьби зі ВІЛ/СНІДом, лікарі й громадські діячі часто застосовують формулу, яка стосується профілактики: «дев’яносто/дев’яносто/дев’яносто».

Головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру Дейкун М.П. проінформував присутніх про стан надання інтегрованих послуг у сфері туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу мешканцям області та шляхи удосконалення роботи.

В.о. головного лікаря ОЦПБ зі СНІДом Лисенко Г.В. доповіла про стан виконання Цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу у 2016 році та надала оцінку перебігу епідемічного процесу із ВІЛ.

Також з доповідями виступили обласні фахівці ТБ та ВІЛ служб.

По закінченню засідання ради учасники отримали презентації, нормативні документи та інші інформаційні матеріали.