Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом

 

1 грудня у центрі Чернігова за підримки Чернігівського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом» та Чернігівського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

1 грудня у центрі Чернігова за підримки Чернігівського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом» та Чернігівського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді була проведена акція, приурочена до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Мета акції — звернути увагу суспільства до розв’язання проблем епідемії ВІЛ/СНІДу, боротьби з проявами дискримінації хворих, формування толерантного ставлення до них. Учасники акції роздавали червону стрічку, що символізує порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми, а також інформаційно-просвітницьку літературу, засоби захисту від поширення інфекцій, що передаються статевим шляхом.

До акції долучилися і фахівці обласного центру з профілактики та боротьби за СНІДом. Так, в.о. головного лікаря ОЦПБ зі СНІДом Лисенко Г.В., виступаючи перед представниками засобів масової інформації зазначила, що на даний час в області перебуває на диспансерному обліку 3700 ВІЛ-інфікованих осіб, з них 212 дітей. Захворювання зростає, але спостерігається тенденція до стабілізації та зменшення темпів приросту. На жаль, зараз домінує статевий шлях передачі ВІЛ-інфекції, – майже 73%. Раніше вважалося, що це захворювання груп ризику, ін’єкційних наркоманів, але зараз захворювання вийшло за рамки вразливих груп населення. Якщо говорити про структуру захворювання, то домінує вікова група 30- 50-ти років, переважають жінки (51%). В області забезпечена доступність до безоплатного обстеження на ВІЛ-інфекцію, виділяються кошти з обласного бюджету і ми маємо можливість усіх бажаючих обстежити безкоштовно. Кожен може прийти в будь-якому медичному закладі в кабінет «Довіри» і анонімно обстежитись на ВІЛ-інфекцію. У цьому році вперше виявлено 337 ВІЛ-інфікованих, 85% стали на диспансерний облік. В області всі потребуючі ВІЛ-інфіковані мають доступ до АРВ-терапії, яка є невід’ємним компонентом програми комплексної медичної допомоги ВІЛ-інфікованим, надає можливість забезпечити якісне життя та знизити ризик передачі ВІЛ.