Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом

 

25 листопада на базі ОЦПБ зі СНІДом відбувся семінар «Нові стратегії в сучасних клінічних рекомендаціях антиретровірусної терапії (АРТ) дорослих та підлітків. Ведення пацієнтів з ко-інфекцією ВІЛ/ТБ, ВІЛ/ВГС».

Фахівцями обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом, обласного протитуберкульозного диспансеру та ЧОВ ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» проведено семінар для лікарів-інфекціоністів функціонуючих сайтів APT та кабінетів «Довіра» лікувально-профілактичних закладів Чернігівської області.

Семінар відкрила в.о. головного лікаря ОЦПБ зі СНІДом Лисенко Г.В., яка зазначила, що діяльність закладу пов'язана з реалізацією державної політики у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, організацією виявлення ВІЛ-інфікованих та надання ВІЛ-інфікованим і хворим на СНІД інтегрованої допомоги; надання організаційно-методичної допомоги урядовим та неурядовим ВІЛ-сервісним організаціям області з питань протидії епідемії ВІЛ/СНІДу.

Заступник головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру Товчига Н.В. поінформувала присутніх про епідситуацію з ко-інфекції ВІЛ/ТБ та про результати спільних моніторингових візитів до лікувальних закладів області. Також відмітила, що на даному етапі особлива увага приділяється децентралізації та наближенню ВІЛ-сервісних послуг для населення із віддалених сіл, підвищенню ролі центрів ПМСД у цьому процесі, забезпеченню хворих на СНІД, туберкульоз та хворих із поєднаною патологією ВІЛ/туберкульоз відповідною медичною допомогою.

Завідуюча амбулаторно-поліклінічного відділення Малюта О.Я. детально ознайомила присутніх про історію антиретровіросної терапії, основні антиретровірусні препарати, схеми та покази до призначення АРТ.

Лікар-терапевт Откидач І.І. звернула увагу на особливості ведення випадків з ко-інфекцією ВІЛ/ВГС та нові тенденції в лікуванні вірусних гепатитів.

Лікар-інфекціоніст Терещенко О.А. ознайомила з труднощами діагностики туберкульозу у ВІЛ-інфікованих, особливостями ведення випадку з ко-інфекцією ВІЛ/ТБ.

Лікар-епідеміолог Куліцька Т.О. акцентувала увагу присутніх на якості ведення обліково-звітньої документації з ВІЛ-інфекції та відмітила типові помилки, що допускаються при здачі місячних та квартальних звітів з питань ВІЛ/СНІДу.

Голова правління обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом» Мойсеєнко А.В. говорила про чіткий механізм допомоги ВІЛ-інфікованим особам та хворим на СНІД. Вона відзначила важливість здійснення профілактичної роботи, яку проводять громадські організації.

По закінченні семінару учасники отримали презентації, нормативні документи та інші інформаційні матеріали.