Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом

 

В.о. головного лікаря Лисенко Г.В. та фахівці закладу взяли участь у роботі Третьої національної науково-практичної конференції з питань ВІЛ-інфекції/ СНІДу в Україні «За кожне життя разом: прискорення до мети 90-90-90», яка відбулася у м. Києві в готелі «Русь» з 21 по 23 листопада 2016 року.

Роботу конференції відкрила заступник Міністра охорони здоров'я Сивак О.В., яка відмітила, що, не зважаючи на глибоку політичну та економічну кризу в Україні, вдалося не тільки продовжити реалізацію Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки та уникнути переривань в наданні послуг з профілактики та лікування ВІЛ-інфекції, але й суттєво посилити державне лідерство у протидії ВІЛ/СНІДу та туберкульоз, зокрема в частині фінансування програм. Сьогодні реформування системи охорони здоров'я України відображає готовність Уряду України покращувати стан здоров'я населення, зокрема в контексті протидії ВІЛ/СНІДу, що залишається одним з пріоритетів державної політики у сфері охорони здоров’я.

Учасники конференції обговорили низку соціальних питань, визначили основні перспективи щодо досягнення глобальних цілей прискореного подолання епідемії ВІЛ-інфекції до 2030 року в Україні та представили відповідні ключові рекомендації в контексті таких напрямків, як визначення ефективних моделей надання ВІЛ-послуг, в тому числі моделі фінансування, децентралізації та в контексті реформування системи громадського здоров’я, що слугуватиме оптимізації схем лікування та розширення доступу.

У роботі конференції також взяли участь представники з Нідерландів, Казахстану, Молдови, Литви, США, які представили останні практичні напрацювання та поділилися досвідом у сфері лікування та профілактики ВІЛ/CНІДу.