Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом

 

08 листопада 2016 року відбувся моніторинговий візит робочої групи УОЗ з оптимізації виконання програм протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу в умовах реформування системи охорони здоров’я області до Ріпкинського району.

Захід відбувся за участі начальника Управління охорони здоров’я ОДА Гармаша П.П. та Дейкуна М.П. – головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру, голови постійної комісії з питань охорони здоров’я та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради.

У ході візиту були відвідані Семенівська ЦРЛ, Семенівський районний Центр ПМСД. Були детально проаналізовані робота кабінету «Довіра» і фтизіатричного кабінету та надані практичні рекомендації.

На підсумковій нараді із колективами медичних закладів Семенівського району Гармашем П.П. і Дейкуном М.П. були порушені питання реформування ліжкового фонду і приведення його до чинних вимог, ролі Центрів ПМСД на сучасному етапі реформування галузі. Також обговорені актуальні питання протидії епідеміям, ситуація із захворюваністю на ВІЛ-інфекцію, туберкульоз, поєднану інфекцію ВІЛ/ТБ та смертність від цих хвороб у районі були детально обговорені на нараді із медичними працівниками ЦРЛ та Центру ПМСД. Обласні фахівці відповіли на ряд запитань, які стосувалися практичної діяльності лікарів. Наголос на нараді був поставлений на необхідність активізації роботи серед представників груп найвищого ризику захворювань, проведенню обстежень за ініціативою медичних працівників за соціальними показами, а не тільки за медичними, питання необхідності доопрацювання локальних протоколів з ТБ/ВІЛ та ТБ у відповідності до потреб Семенівського району.