Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом

 

Прес-реліз
18 травня відбувся семінар «Основи антиретровірусної терапії. Введення в APT на сучасному етапі».

18 травня відбувся семінар «Основи антиретровірусної терапії. Введення в APT на сучасному етапі».

Фахівцями обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом, обласного протитуберкульозного диспансеру проведено семінар для лікарів-інфекціоністів функціонуючих сайтів APT та кабінетів «Довіра» лікувально-профілактичних закладів Чернігівської області.

Головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру Дейкун М.П. проінформував присутніх, що для покращення спільного ведення пацієнтів з ВІЛ/ТБ фахівцями ВІЛ/ТБ служб було проведено ряд заходів щодо координації зусиль, з метою підвищення якості послуг ВІЛ-інфікованим і хворим на туберкульоз, зменшення рівня захворюваності та смертності від ВІЛ/ТБ-ко-інфекції.

Заступник головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру Товчига Н.В. ознайомила присутніх про результати моніторингових візитів до кабінетів «Довіра» та ЦРЛ області. Також відмітила, що на даному етапі особлива увага приділяється децентралізації та наближенню ВІЛ-сервісних послуг для населення із віддалених сіл, підвищенню ролі сімейного лікаря у цьому процесі, забезпеченню хворих на СНІД, туберкульоз та хворих із поєднаною патологією ВІЛ/туберкульоз відповідною медичною допомогою.

Із ґрунтовною доповіддю про історію антиретровіросної терапії, основні антиретровірусні препарати, схеми та покази до призначення АРТ виступила в.о. головного лікаря обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Малюта О.Я.

Лікар-терапевт Откидач І.І. ознайомила присутніх з тактикою ведення та дотримання режиму лікування, та побічні ефекти від АРВП.

Лікар-інфекціоніст Терещенко О.А. проінформувала присутніх про причини та механізм формування резистентності ВІЛ до АРВ, проблеми первинної резистентності, заміну схем лікування та профілактику туберкульозу у ВІЛ-інфікованих.

Лікар-епідеміолог Куліцька Т.О. звернула увагу присутніх на якість ведення обліково-звітньої документації ВІЛ-інфікованих та акцентувала про типові помилки що допускаються при здачі місячних та квартальних звітів з питань ВІЛ/СНІДу.

По закінченню семінару учасники отримали презентації, нормативні документи та інші інформаційні матеріали.

Захід відбувся за підтримки представництва ЕббВі Біофармасьютікалз ГмбХ в Україні та обласного відділення «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ».